Ana sayfa

Eylem takvimi

Birde şu haberi okuyun

Kazova Tekstil İşçileri Patronlarından Haklarını İstiyor PDF Yazdır e-Posta
haberler - Türkiye
Çarşamba, 20 Mart 2013 23:03

Patronları Ümit Somuncu ve Mustafa Umut Somuncu’dan, 4 aylık maaşlarını, kıdem ve ihbar tazminatlarını alabilmek için 27 Şubat 2013 tarihinde mücadeleye başlayan

Kazova Trikotaj A.Ş. işçileri eylemlerine devam ediyorlar.

Geçen hafta Pazar günü patronları Mustafa Umut Somuncu’nun evinin önünde basın açıklaması yapan işçiler, 20 Mart Çarşamba günü de her hafta işyerlerinin önünde yaptıkları eylemlerine devam ettiler.

İşçiler, Saat 13.00’da Şişli Camisi önünde bir araya gelerek, “Haklarımızı İstiyoruz Alacağız-İşçiyiz Haklıyız Kazanacağız” yazılı önlükleri giyip, “Kazova Tekstil Patronları Ümit Somuncu Ve Mustafa Umut Somuncu’ ya Haklarımızı Yedirmeyeceğiz” pankartını açtılar.

Şişli Bomonti’deki işyerlerinin önüne doğru yürüyüşe başlayan işçiler, “İşçiyiz Haklıyız Kazanacağız, Hakkımızı Ümit Somuncu’ya Yedirmeyiz, Kazova İşçisi Yalnız Değildir, Direne Direne Kazanacağız” sloganları eşliğinde işyerlerinin önüne geldiler.

Burada yaptıkları basın açıklamasında;

“Aylarca verdiğimiz emeğin karşılığını almadan çalıştık, içeride 4 aylık maaşımız ve tazminatlarımız kaldı ve tüm işçiler mağdur edildik. 70 yıllık firma, dünyanın en ünlü markalarına kazak yaptı. Son olarak M. Polo ve Gant'a Amerika, Almanya, İngiltere ve dünyanın birçok ülkesine ihracat yaptık.

Fabrika sahipleri bizlere ödeme yapmamak için, fabrikanın içindeki değerli kazak, değerli ip ve diğer tüm malzemeleri kaçırdılar. Duvarın diğer tarafında kalan değerli makineleri satmanın ve başkalarının üzerine devretmenin planını kuruyorlar. Biz  Kazova işçileri olarak paramızı alana kadar sesimizi duyurmaya devam edeceğiz.” denildi.

Atılan sloganlarla eylem sonlandırılırken, haftaya aynı saatte burada olunacağı duyurusu yapıldı.

Ana sayfa